Szwecja, Kopenhaga i duńskie zamki

(wycieczka autokarowo-promowa)

 

Świadczenia zawarte w cenie:
 • autokar na całej trasie wycieczki
 • 3 międzynarodowe przeprawy promowe;
 • przeprawe promowe we fiordach (dla uczestników wyprawy na lodowiec);
 • 2 noclegi w hotelu *** w Szwecji (pokoje 2-, 3-osobowe, wc, prysznic, tv)
 • ocleg w hotelu *** w Danii (pokoje 2-, 3-osobowe, wc, prysznic, tv)
 • śniadanie w hotelach
 • Rejs kanałami Kopenhagi
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów
 • opieka pilota ze znajomością trasy i wiedzą o zwiedzanych obiektach
 • ubezpieczenie NNW i KL
Opłaty dodatkowe:
 • obiadokolacje - 15 € dziennie (3x15)
Program wycieczki

1. dzień

g. 22:00 Spotkanie z pilotem-przewodnikiem w Szczecinie lub w Świnoujściu, przejazd do Sassnitz g. 03:15 Zaokrętownie na promie, przeprawa promowa do szwedzkiego portu Trelleborg (ok. 4 godziny), na promie znajduje się bar, restauracja, sklepy, siedzenia lotnicze, pokład słoneczny.
2. dzień
g. 07:00 Przejad, przejazd do Malmö, objazd miasta z pokazaniem najciekawszych miejsc w stolicy południowej Szwecji, spacer po najważniejszym placu w Malmö czyli rynku Stortorget oraz po terenie osiedla Bo0l w futurystycznym stylu z nowym symbolem Malmö- Turning Torso, budynku w kształcie wieży o wysokości 190 metrów. Spacer oprócz wrażeń estetycznych umożliwia zapoznanie się z najnowocześniejszymi technologiami stosowanymi w budownictwie Szwecji. Przejazd do urokliwego miejsca zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie cieśniny Sund z widokiem na most Öresundbron, przejazd do Szwecji przez jedno z najdluższych polączeń w Europie między w lądami (ok.17 km most, sztuczn wyspa, tunel). Przejazd do Lund, tam zwiedzimy średniowieczną katedrę – najcenniejszy obiekt zabytkowy Szwecji oraz uniwersytecki ogród botaniczny. Przejazd do Landskrony, zwiedzimy tam „Cytadelę”, jedną z najlepiej zachowanych fortyfikacji nordyckich z XV wieku. Przejazd do hotelu na nocleg.
3. dzień
g. 09:00 Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Szwecji. Naturalne krajobrazy rezerwatu Kullaberg usytuowane są na przepięknym skalistym wybrzeżu skąd rozciąga się niezapomniany widok na cieśninę Kattegat i urwiste klify. Miejsce to uznawane jest za namiastkę fiordów norweskich. Po emocjonującej wyprawie na półwysep Kullaberg jedziemy riwierą szwedzką do Helsingborga po drodze zwiedzamy najatrakcyjniejszy ogrodów Szwecji, czyli Sofiero. Znajduje się tam niewielki palac i arcydzielo sztuki ogrodniczej. Widok pałacu wśród zieleni i kwiatów w kontraście z błękitnymi wodami cieśniny robi niezapomniane wrażenie. Przejazd do Helsingborga, zwiedzanie miasta, czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.
4. dzień
g. 09:00 Przejazd do Helsingborga, przeprawa promowa do Helsingor w Danii zewnętrzne zwiedzanie zamku Kronborg (wg Shakespeare'a był to zamek Hamleta Elsinore) oraz dziedzińca i umocnień fortyfikacyjnych. Przejazd do zamku Fredensborg – letniej rezydencji rodziny królewskiej (zewnetrne zwiedzanie). Przejazd do Hilleroed, gdzie główną atrakcją jest zamek Frederiksborg (zewnętrzne zwiedzanie). Zamek ten, zbudowany w XVII wieku, jest dziś siedzibą Narodowego Muzeum Historii. Przyjazd do Kopenhagi, w stolicy Danii zobaczymy m.in.: Syrenkę Kopenhaską, pomnik Gefion, uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej. Zwiedzimy: Kościół Marmurowy, Katedrę Protestancką, osiemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven. Rejs malowniczymi kanałami Kopenhagi, w czasie której można obserwować miasto od strony wody: Syrenka, Pałac Christiansborg, stary port i czarujące okolice Kanału Christianshavn. Będziemy też mijali ekscytujące elementy nowoczesnej architektury, jak np. budynek Biblioteki Królewskiej zwanej „Czarny Diament”. Wizyta w browarze Calrsberg polączona z degustacją piwa. Przejazd do hotelu na nocleg.
5. dzień g. 07:00 Po śniadaniu Przejazd na wyspę Mon na Monst Klint, spacer po słynnych na świecie z cudów natury – kredowych klifach sprzed ponad 70 mln lat, które stanowią najwyższe wybrzeże klifowe na Bałtyku. Pobyt w jednym z najpiękniejszych romantycznych parków Europy Zachodniej Liselund Park. Tam znajduje sie pałacyk, gdzie przebywał i pisał Hans Christian Andersen. Przejazd do portu w Gedser g. 11:00 Zaokrętowanie na promie, przeprawa morska do Rostoku, na promie znajduje się restauracja, bar, pomieszczenia do wypoczynku, sklepy.
ok. 17:00 Przekroczenie granicy w Szczecinie lub w Świnoujściu

 

TERMINY:

terminy na zamówienie dla grup w okresie wiosna, lato, jesieńZapraszamy do naszego biura
pon.-pt. 10.00-18.00
sob. 10.00-14.00