Fiordy, Oslo, Lodowiec

(wycieczka autokarowo-promowa)

 

Świadczenia zawarte w cenie:
 • komfortowy autokar;
 • 2 międzynarodowe przeprawy promowe;
 • wszystkie lokalne przeprawy promowe we fiordach
 • opłata za mosty i tunele
 • 2 noclegi w motelu (pokoje  2-, 3-osobowe z  wc i prysznicem oraz  z dostępem do kuchni)
 • 2 noclegi w hotelach*** (pokoje 2-, 3-osobowe z wc i prysznicem)
 • 4 śniadania, 2 obiadokolacje (w Valldal i w Oslo)
 • opieka pilota ze znajomością trasy i wiedzą o zwiedzanych obiektach
 • ubezpieczenie
Opłaty dodatkowe:
 • wstępy oraz rejs po Oslofjord - 10 Euro
 • rejs statkiem po Sognefjord - 28 Euro
Program wycieczki

1. dzień

g. 13:00 - Zbiórka uczestników wycieczki, spotkanie z pilotem- przewodnikiem, przekroczenie granicy, przejazd do portu Sassnitz. g. 17:45 Przeprawa morska do portu Trelleborg w Szwecji (ok. 4 godz.)
2. dzień
Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji przez Geteborg w kierunku Oslo. Po drodze na granicy szwedzko-norweskiej zobaczymy Iddefjord. Przejazd tunelem pod Oslofiordem, przerwa na śniadanie i toaletę. Przejazd dolinami Numedal i Uvdal oraz płaskowyż Hardangervidda do Geilo i dalej doliną Hemsedal do Leardal, zakwaterowanie w ośrodku wczasowym otoczonym wysokimi skalnymi górami, nocleg..
3. dzień
Po śniadaniu 3-godzinny rejs statkiem wzdłuż Sognefjord, najdłuższego i najgłębszego fiordu na świecie. Przeprawa przez wąski Neroyfjord z wodospadami i klifami górskimi do miejscowości Gudvangen. Przejazd do miejscowości Flam, czas wolny, dla chętnych możliwość przejażdżki słynną kolejką górską Flam-Myrdal-Flam. Przejazd najdłuższym tunelem świata (24,5 km). Powrót do Leardal, nocleg.
4. dzień
Po śniadaniu przeprawa przez Sognefiord, przejazd do jęzora lodowca Jostedalsbreen - największy lodowiec stałego lądu Europy. Krótki postój, dalej przejazd wzdłuż Lusterafjorden do Lom, dalej do wioski Geiranger. Przejazd wzdłuż Geirangrefjordu, następnie przejazd "Drogą Orłów", przeprawa przez Norddalsfjorden, obiadokolacja, nocleg w Valldal.
5. dzień Po śniadaniu przejazd mrożącą krew w żyłach słynną „Drogą Trolli”, przejazd doliną Romsdalen, wzdłuż rzeki Rauma. Po drodze mijamy liczne urwiska skalne i wodospady. Krótka przerwa w małej górskiej miejscowości Dombas. Przejazd doliną Gundbrandsdal do Lillehammer, wizyta na terenach Olimpijskiego Parku Sportów Zimowych. Przejazd do Oslo, obiadokolacja, nocleg.
6. dzień Po śniadaniu zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej, ratusz miejski w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, twierdzę Akerhus, rejs statkiem po Oslofiordzie,muzeum łodzi Vikingów na półwyspie Bygdoy, park Vigelanda, Nocny przejazd przez Göteborg i Malmö do Danii.
7. dzień Przejazd do Szwecji do Trelleborga, przeprawa promowa do Sassnitz. ok.g.11:00 Przyjazd do Świnoujścia,

 

TERMINY:

19-15 sierpieńZapraszamy do naszego biura
pon.-pt. 10.00-18.00
sob. 10.00-14.00