3 stolice Skandynawii

(wycieczka autokarowo-promowa)


Świadczenia zawarte w cenie:
 • transport: komfortowy autokar;
 • 3 międzynarodowe przeprawy promowe;
 • 2 noclegi w hotelu *** w Szwecji (pokoje 2-, 3-osobowe, wc, prysznic, tv);
 • nocleg w hotelu *** w Norwegii (pokoje 2-, 3-osobowe, wc, prysznic, tv);
 • śniadanie w hotelach;
 • obsługa pilota ze znajomością trasy i wiedzą o zwiedzanych obiektach;
 • ubezpieczenie
Opłaty dodatkowe:
 • obiadokolacje - 15 € dziennie (3x15)
 • wstępy do zwiedzanych obiektów:
  • Dania 60 DKK (8 €)
  • Norwegia 70 NOK (8 €)
  • Szwecja 200 SEK (22 €)
Program wycieczki

1.dzień
05:00
Spotkanie z pilotem przewodnikiem w Świnoujściu lub w Szczecinie, przekroczenie granicy, przejazd do Rostoku (Niemcy), przeprawa morska (ok.2 godz.) do duńskiego portu Gedser, przejazd przez wyspy duńskie do Kopenhagi. W stolicy Danii zobaczymy m.in.: Syrenkę Kopenhaską, pomnik bogini Gefion, odprawa warty przed pałacem królewskim , wolne miasto Christiania. Zwiedzimy m. in.: Kościół Marmurowy, Katedrę Protestancką, osiemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven. Fakultatywnie rejs kanałami Kopenhagi oraz wizyta w muzeum browaru „CARLSBERG”połączona z degustacją duńskiego piwa Spacer po najdłuższym deptaku Północnej Europy – ulicą Stroget, znaną m. in. z najmodniejszych sklepów, występów licznych artystów, muzyków, kuglarzy. W godzinach popołudniowych przejazd riwierą duńską do Helsingor, zewnętrzne zwiedzanie zamku Kronborg (wg Shakespeare'a był to zamek Hamleta Elsinore) oraz dziedzińca i umocnień fortyfikacyjnych. ok. g. 19:00 Przeprawa promowa (ok. 20 min) do Helsinborga (Szwecja), przejazd do hotelu, nocleg.
2.dzień
09:00
Po śniadaniu przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji przez Göteborg do Oslo. Po drodze na granicy szwedzko-norweskiej zobaczymy Iddefjord. Przyjazd do Oslo, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: odprawa warty przed pałacem królewskim , ratusz miejski w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, twierdzę Akerhus, wieczorny spacer głównym deptakiem stolicy i brzegiem Oslofiordu, nocleg.przejścia granicznego Ahlbeck/Świnoujście.
3.dzień
09:00
Po śniadaniu c.d.zwiedzania Oslo, Muzeum łodzi Vikingów na półwyspie Bygdoy, park Vigelanda. Przejazd na przedmieście do górującej nad miastem skoczni narciarskiej „Holmenkollen”. Przejazd do Sztokholmu. ok. g. 22:00 Przyjazd do hotelu w Sztokholmie, nocleg.
4.dzień
09:00
Po śniadaniu przejazd do centrum Sztokholmu, zwiedzanie miasta: Ratusz Miejski w którym wręczana jest Pokojowa Nagroda Nobla, stocznię Wazów. Zobaczymy: odprawę warty przed pałacem królewskim, zabytkowe centrum Gamla Stan, Katedrę Storkyrkan, spacer po brukowanych, wąziutkich uliczkach z okazałymi kamienicami dawnych, bogatych kupców g. 17:00 Wyjazd w kierunku bazy promowej w Trelleborgu (Szwecja).
5.dzień
03:15
Zaokrętowanie na promie, przeprawa morska (ok. 4 godz.)do portu w Sassnitz (Niemcy). g. 11:00 Przekroczenie granicy (Niemcy/Polska), zakończenie wycieczki.

TERMINY:
terminy na zamówienie grup terminy do uzgodnienia


Zapraszamy do naszego biura
pon.-pt. 10.00-18.00
sob. 10.00-14.00